Dzie艅 Matematyki 🧮📝🔢

12 marca obchodzili艣my Dzie艅 Matematyki. Nie bez powodu matematyka jest “kr贸low膮 nauk”. Kszta艂tuje nasze umys艂y, uczy logicznego my艣lenia. Dzi臋ki niej lepiej rozumiemy otaczaj膮cy nas 艣wiat.
Na zaj臋ciach w przedszkolu by艂o dzisiaj troszk臋 “nietypowo”. Dzieci z grupy 0B uda艂y si臋 w odwiedziny do Biedroneczek z 0A, aby wsp贸lnie obchodzi膰 ten dzie艅. Przedszkolaki bra艂y udzia艂 w zabawach, kt贸re mia艂y na celu kszta艂towanie kompetencji matematycznych. Dzieci liczy艂y, uk艂ada艂y rytmy, usprawnia艂y orientacj臋 przestrzenn膮, rozpoznawa艂y figury geometryczne, kszta艂ty i kolory. Dodatkowo Biedroneczki🐞 zdobywa艂y wiedz臋 z kodowania. Musimy przyzna膰, 偶e nasze najstarsze przedszkolaki spisa艂y si臋 na medal! 🏅Wspomaga艂y w rozwi膮zywaniu 艂amig艂贸wek m艂odszych koleg贸w i kole偶anki. Szybko liczy艂y i analizowa艂y ka偶dy z podanych przyk艂ad贸w. Opr贸cz wsp贸lnej nauki by艂 to tak偶e czas 艣wietnej, integruj膮cej zabawy. Na koniec na dzieci czeka艂 s艂odki upominek.
Agnieszka Tomaszewska