Dzień Motyla u Biedronek🦋

Wraz z nadejściem wiosny przyroda budzi się do życia, a z nią budzą się owady. Jednym z nich jest motyl – jedno z najbarwniejszych i najpiękniejszych stworzeń na świecie! Motyl jest owadem delikatnym i bezbronnym. W przyrodzie ma bardzo ważne znaczenie. Stanowi bowiem pożywienie dla wielu gatunków zwierząt.
14 marca obchodzony jest Dzień Motyla. Przedszkolaki z grupy 0A w tym dniu poznały budowę oraz etapy rozwoju motyla, a także dowiedziały się, w jaki sposób się porusza oraz gdzie najczęściej możemy go spotkać. Przedszkolaki wykonały karty pracy. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań związanych z tym tematem.
Głównym celem zajęć z kolorowym owadem było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz rozwijanie aktywności twórczej dziecka.