Dzień Piekarzy i Cukierników 🥐🥖🍞🥨🍩🍪🥧🧁🎂🍰

Dnia 15 marca obchodzimy Dzień Piekarza i Cukiernika. Dzieci z grupy OB tego dnia skupiły się na zagadnieniach związanych z tymi właśnie zawodami. Oglądały film edukacyjny, rozwiązywały zagadki tematyczne. W skupieniu wysłuchały opowiadania o piekarzu i doskonale bawiły się podczas zabaw ruchowych. Podczas zajęć plastycznych rozwijały swoją inwencję twórczą. Najważniejszym punktem tego dnia było udanie się do Piekarni K. Zieliński. Panie tam pracujące z ogromnym zaangażowaniem opowiadały o swoim zawodzie i codziennie wykonywanych obowiązkach. Przekazały dzieciom wiele informacji m.in. o rodzajach pieczywa, sposobie wypieku oraz sprzęcie, który służy do ich przygotowania. Dzieci same robiły swoje zakupy kierując się własnymi upodobaniami. Na ręce wspaniałych pań, złożyliśmy wykonane przez dzieci rysunki. Po powrocie nastąpiła konsumpcja zakupionych pyszności. Raz jeszcze dziękujemy Piekarni K. Zieliński w Sierpcu za poczęstunek, przekazanie wiedzy i poświęcony czas.
Agnieszka Tomaszewska