Sukcesy językowe naszych uczniów 🇬🇧

15.03.2024r. odbyły się szkolne eliminacje do II etapu Międzynarodowego Konkursu Językowo-plastycznego, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Tematem konkursu było “My town”, czyli “Moje miasto”. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować wybrane miejsca w swoim mieście dowolną techniką plastyczną oraz napisać tekst w języku angielskim.
Wyniki konkursu okazały się niezwykle imponujące, ponieważ uczestnicy wykazali się nie tylko kreatywnością, ale również głęboką wiedzą na temat historii i charakterystycznych miejsc miasta. Prace plastyczne zachwycały różnorodnością technik i pomysłów, natomiast teksty opisujące miasto były pełne barwnych opisów i emocji.
Jury miało niezwykle trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców, ponieważ poziom konkurencji był bardzo wysoki. Ostatecznie jednak udało się wyłonić laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:
I kategoria klasy 1-3:
I miejsce Aleksander Duda klasa 1c
wyróżnienie:
Malwina Maciejewska klasa 3d
Alicja Duda klasa 3c
II kategoria klasy 4-8:
I miejsce Karolina Kotelba klasa 7b
II miejsce Laura Czapiewska klasa 7b
III miejsce Adam Nowak klasa 7c
wyróżnienie:
Lena Zawadzka klasa 4b
Konkurs językowo-plastyczny “Moje miasto” okazał się nie tylko doskonałą okazją do wyrażenia swojej miłości do miejsca, w którym się mieszka, ale również świetną zabawą i możliwością rozwijania talentów językowych i plastycznych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!
Anna Ostrowska,