Światowy Dzień Wody 💧💧💧

Dnia 22 marca dzieci z oddziału przedszkolnego 0B obchodziły Światowy Dzień Wody w troszkę w inny sposób niż można przypuszczać. Oczywiście podczas zajęć edukacyjnych rozmawialiśmy o znaczeniu wody w przyrodzie, o odpowiedzialności, jaka nad nami spoczywa, aby wody starczyło dla następnych pokoleń oraz o tym, jak ważna jest nasza świadomość dotycząca jej oszczędzania. Ale dzisiaj chcieliśmy skupić się na doświadczeniach z wodą w roli głównej. Udało nam się przygotować: kolorowe wodne wulkany, burzę w słoiku, lawę, wędrującą wodę oraz galaktykę. Na koniec doświadczeń dzieci zanieczyściły wodę i doszły wspólnie do wniosku, że jej oczyszczanie jest ogromnie trudne. Dlatego obiecały, że będą dbały o czystość wody i naszą planetę.
Agnieszka Tomaszewska