🍃🌀 Badanie siły i kierunku wiatru przez uczniów klasy IIa 🌀🍃

Uczniowie klasy IIa postanowili zgłębić tajniki natury poprzez prosty i fascynujący eksperyment. Polegał on na badaniu kierunku i siły wiatru. Za pomocą prostych narzędzi, takich jak patyk i wstążka, każdy uczeń skonstruował własny wiatromierz. Po zakończeniu budowy grupa entuzjastycznie wyruszyła zmierzyć siłę i kierunek wiatru zabierając ze sobą także kompas oraz różę kompasową. Dzięki przeprowadzonym obserwacjom uczniowie potrafili określić siłę wiatru, a korzystając z kompasu i róży kompasowej dokładny jego kierunek. Po zakończeniu eksperymentu uczniowie wrócili do klasy pełni ekscytacji i nowych odkryć.
Poprzez praktyczne doświadczenie dzieci nie tylko zdobyły wiedzę na temat kierunku wiatru, ale również rozwijały umiejętności obserwacji, współpracy i logicznego myślenia. 👭☺️