Warsztaty profilaktyczne – depresja i zachowania suicydalne wśród dzieci i młodzieży

Warsztaty profilaktyczne
19 kwietnia 2022r. w klasach VII – VIII zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne dotyczące depresji i zachowań suicydalnych wśród dzieci i młodzieży.
Spotkanie poprowadził p. Przemysław Staniszewski – psycholog, suicydolog, emerytowany negocjator policyjny.
Pan Przemysław przybliżył uczniom temat depresji, wskazał jej objawy, niepokojące symptomy, których nie można w żadnym wypadku bagatelizować. Uczniowie z dużym zaangażowaniem, w ogromnym skupieniu uczestniczyli w warsztatach. Wszyscy współpracowali, odpowiadali na pytania, aktywnie prowadzili rozmowę, dzielili się swoimi przemyśleniami i refleksjami.
Pan Przemysław spotkał się także z Radą Pedagogiczną. Nauczyciele mieli okazję wysłuchać spostrzeżeń doświadczonego psychologa dotyczących uczniów naszej szkoły. Otrzymaliśmy wszyscy dawkę profesjonalnej wiedzy oraz wskazówki do dalszej pracy.
Bardzo dziękujemy Przemysław W. Staniszewski za wartościowe spotkanie!
Katarzyna Rutkowska