IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Biologiczno – Geograficznego

26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Biologiczno – Geograficznego pod hasłem „WYŻYNNE I GÓRSKIE PARKI NARODOWE W POLSCE”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu sierpeckiego. Do rywalizacji przystąpiło pięcioro reprezentantów ze szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gozdowie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Lelicach, Szkoła Podstawowa im. Z. Padlewskiego w Bledzewie, Szkoła Podstawowa im. St. Reymonta w Szczutowie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Uczniowie rozwiązywali test zawierający 20 pytań związanych z ochroną najcenniejszych obiektów przyrodniczych i kulturowych, fauną i florą oraz wybitnymi walorami polskich parków narodowych położonych w pasie wyżyn i gór.

W tym roku szkolnym laureatami zostali:

I miejsce – Aleksandra Marczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu

II miejsce – Filip Orliński ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Gozdowie

III miejsce – Dominik Gąsiorowski ze Szkoły Podstawowej im. St. Reymonta w Szczutowie

Wszystkim uczestnikom biorącym udział serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy już za rok do V edycji konkursu.

Organizatorzy: Agata Warczachowska i Katarzyna Kulasińska