,,HAŁAS to nasz WRÓG – dbajmy o CISZĘ’’ 👌

,,HAŁAS  to  nasz  WRÓG – DBAJMY O CISZĘ’’ 👌

W kwietniu odbyła się szkolna kampania pod hasłem ,,Hałas to nasz wróg, dbajmy o ciszę’’. Zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne, dotyczące negatywnego wpływu hałasu na nasze zdrowie, powołaliśmy ,,Strażników ciszy’’. Poszczególne klasy opracowały zasady funkcjonowania uczniów podczas przerw, rozdawane były emotki ciszy dla tych, którzy zachowują się kulturalnie i nie hałasują. Odznaki uprawniały do jednorazowego zwolnienia z odpowiedzi ustnej na wybranej lekcji. Odbyły się też trzy konkursy z nagrodami:

1. Plakat klasowy pt.,,Cicha i bezpieczna przerwa’’
Zwycięzca: klasa 5c,
Wyróżnienia: klasa 8b i klasa 8a,
2. Portret ,,Stworka Hałasorka” dla uczniów kl.4-5
Zwycięzca: Nadia Szafrańska 5e,
Wyróżnienia: Gabriel Tomaniak 5d, Filip Kuberski 4a,
3. Hasło lub wierszyk reklamujący ciszę dla kl. 6-8 i negujący hałas pt.,,Hałas i cisza na wesoło’’   Zwycięzca: Igor Marjański kl. 6d,
Wyróżnienia: Adam Sadecki 6c, Weronika Szewczenko 5e.

Na apelu podsumowującym kampanię odbyła się pogawędka dotycząca wpływu hałasu na nasze zdrowie, wyświetliliśmy profilaktyczny film dla uczniów oraz zostały rozdane nagrody.
Partnerem przedsięwzięcia i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu.
Gość honorowy – dyrektor MOSIR-u i przewodniczący Rady Rodziców pan Przemysław Burzyński opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z hałasem.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
Małgorzata Chęcińska 🥰 Dorota Kordyzon