Wycieczka do Warszawy – klasy 7a i 7d

W dniu 9 maja 2024 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Naszą przygodę ze stolicą rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, podziwiając Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, kolorowe kamienice. Następnie udaliśmy się do Muzeum Świata Iluzji, gdzie ćwiczyliśmy logiczne myślenie, poznawaliśmy zagadnienia związane z optyką, matematyką, fizyką, a nawet sztuką. Przekonaliśmy się czym jest grawitacja i perspektywa, ruchome obrazy czy figury pozorne.
Kolejnym punktem programu były zajęcia sportowe w Stacji Grawitacji, czyli parku trampolin.
Odwiedziliśmy również Niewidzialną Wystawę. Podczas interaktywnej podróży w świat ciemności wypróbowaliśmy jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, a wyłącznie za pomocą innych zmysłów. Dzięki wizycie w tym miejscu nauczyliśmy się doceniania tego co mamy, empatii dla innych. Wystawę opuściliśmy pełni przemyśleń i emocji, które pozostaną w nas na długo.
Po posiłku w restauracji wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Klasy  7a i 7d
Opiekunowie: Krystyna Skowrońska, Magdalena Szmigielska, Agata Warczachowska, Joanna Zalewska