👨‍🚒🚒Wizyta pierwszoklasistów w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej🚒👨‍🚒

17 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się do KPSP w Sierpcu🔥👩‍🚒🚒. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy: st. kpt. Paweł Piwowarczyk- tata Filipa Piwowarczyka z kl. IB, st. kpt. Daniel Słowiński, st. sekc. Paweł Kowalski, st. ogn. Waldemar Szałwiński, st. ogn. Grzegorz Mazurowski, st. sekc. Krystian Tomaszewski, asp. Łukasz Jaworski. Dzięki życzliwości gospodarzy dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody🚒 i sprzęt pożarniczy, dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Zrozumiały także, że pomagają oni nie tylko w czasie pożaru🔥🔥🔥, ale również biorą udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego🚗🚘. Uczniowie mieli możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonali się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój, w którym strażak gasi pożary i z wielką ochotą przymierzali hełm⛑, kurtkę, a nawet buty🥾. Na koniec przed pierwszoklasistami zostało postawione zadanie, które spotkało się z ogromnym entuzjazmem😁: celowanie do pachołków i strącanie ich strumieniem wody 💦z węża gaśniczego.
Dziękujemy ❤💗❤Panom Strażakom za ich poświęcenie i odwagę 🦸‍♂️oraz za to, jak dbają o nasze wspólne bezpieczeństwo. Była to dla nas wspaniała lekcja!!!💕👏