2 grudnia 2025 r. w bibliotece szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie poetyckie, w którym udział wzięło 17 uczniów z klas 4-8. Uczestnicy zaprezentowali swoje ulubione wiersze — zarówno klasyczne, jak i współczesne, a nawet autorskie.
Gdy wszystkie wystąpienia dobiegły końca, przyszedł czas na wspólną rozmowę o tym, co każdy z uczestników wyniósł dobrego ze spotkania. Padały odpowiedzi o odwadze, pewności siebie, nowych inspiracjach, a także o odkryciu, że poezja może być bardzo osobista i różnorodna.
Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze przy poczęstunku, a na młodzież czekał także drobny podarunek w podziękowaniu za zaangażowanie i piękne interpretacje.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, refleksje i wspólne tworzenie literackiego klimatu w naszej szkole.
Dorota Lubińska i Małgorzata Chęcińska








