Rozstrzygnięcie jubileuszowej XX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „As n – tych klas”

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbył się II etap konkursu dla klas 5 i 7 szkół podstawowych.

W finale wzięło udział 40 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu sierpeckiego: Szkoły Podstawowej w Mochowie, Szkoły Podstawowej w Borkowie, Szkoły Podstawowej w Szczutowie, Szkoły Podstawowej w Gozdowie, Szkoły Podstawowej w Bożewie, Szkoły Podstawowej w Goleszynie, I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu i Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas piątych i 14 uczniów z klas siódmych.

19 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.

I miejsce i tytuł „As 5 – tych klas” zdobyła Wiśniewska Karolina – Szczutowo

I miejsce i tytuł „As 7 – mych klas” zdobył  Dudziński Adam – SP nr 3 Sierpc

II miejsce zdobyli uczniowie:

Z klas piątych:  Kruk Antoni – SP nr 3 Sierpc

Z klas siódmych: Lewandowski Julian – Bożewo i Chroboczyńska Amelia – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu

III miejsce zdobyli:

Z klas piątych: Żurawski Jan – Gozdowo i Grudzień Szymon – SP nr 2 Sierpc

Z klas siódmych:  Wewiórowski Artur  – Goleszyn

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom za wsparcie, wkład pracy oraz czas poświęcony na przygotowanie uczniów do konkursu.

Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za sfinansowanie nagród i poczęstunku dla laureatów i zaproszonych gości.

Miło nam, że konkurs nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy za rok.

Organizatorzy konkursu:

Nauczyciele matematyki SP nr 2